Elon Musk’a bir suçlama daha; bu kaçıncı?

İki taraf, Musk‘ın soruşturmada ifade vermeyi reddetmesi konusunda bir anlaşmazlığa kilitlendi. Şimdi, yeni bir dosyada SEC, Musk‘u düzenleyicinin soruşturmasını “yanlış tanıtmaya” çalışmakla suçluyor. SEC bir mahkeme belgesinde şöyle yazıyor: “Musk, bu soruşturmanın gerçek kapsamını çarpıtmaya devam ediyor; SEC’in ilgili delilleri aramadığını tespit etmek için tek umudu bu.”

SEC, Musk‘ı o zamanlar halka açık bir şirket olan Twitter’daki hisselerini gecikmeli olarak açıklaması nedeniyle 2022’den beri araştırıyor. Düzenleyici, geçen yıl Musk’ı soruşturmada ifade vermeye zorlamak amacıyla dava açmıştı.

Elon Musk’a bir suçlama daha; bu kaçıncı?

SEC, o sırada “diğer şeylerin yanı sıra, Twitter hisselerini satın almasıyla ve “Twitter ile ilgili SEC başvurularıyla bağlantılı olarak federal menkul kıymetler yasalarının çeşitli hükümlerinin potansiyel ihlallerini” araştırdığını söyledi. Federal bir yargıç, Musk‘a mahkeme celbine uymasını ve geçen ay bir röportaj ayarlamasını emretti.

Görünüşe göre bu ifade hala gerçekleşmedi; SEC, Musk’ı soruşturmayı durdurmak için “oyunculuk”la suçladı. Düzenleyici, Musk‘ın hukuk ekibinin soruşturmanın “günlerce geciktiği iddia edilen bir SEC başvurusuna yönelik sınırsız bir soruşturma” olduğunu iddia etmesine rağmen “SEC personelinin Musk’a bunun yanlış olduğunu defalarca bildirdiğini” belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x